Úvod

Výrobky

Služby

Prodej

Galerie

Kontakty

Odkazy

 

Otvírací doba je od
8 do 16 po-pá.
 
V pondělí je úřední den.
V ostatní dny je velká pravděpodobnost nepřítomnosti v provozovně.
V letních měsících doporučujeme nejprve  telefonický kontakt.
 
Po domluvě možná
schůzka i kdykoliv jindy.
 
Milan Lukeš
tel. 603 167 335
email:
kamenlukes@seznam.cz
 
MAPA
 
SEO 

 

NAVRCHOLU.cz

 

webmaster:
jamesi@seznam.cz
 
Copyright © 2010 Kamenictví Lukeš

VÝROBKY

POMNÍKY A HROBY VŠECH DRUHŮ A VELIKOSTÍ

Vyrábíme zajímavé moderní i klasické tvary z pestré škály materiálů s různorodými možnostmi barev a textur. Vyrábíme pomníky Urnový pomníkurnové, jednohroby i dvouhroby. Možná je výroba z přírodních materiálů a teraca, nebo jejich kombinací. Specializujeme se spíše na zpracování více žádaných a odolnějších materiálů jako jsou žuly a syenity, ať už dovozové či domácí težby. Umíme ovšem zpracovat materiál jakýkoliv, od pískovců přes vápence, mramory a travertiny až po čediče a podobné bazické horniny. Na teracová těla pomníků jHrobkae možné jako nápisovou plochu připevnit skleněné desky na které samy vyrábíme nápisy a reliéfy, jejichž montáž je provedena pomocí hmoždinek a vrutů, nebo desky z přírodního kamene které jsou vsazeny do falce (zapuštěny do kamene umělého). Kombinaci materiálů a návrh pomníku vždy konzultujeme se zákazníkem, kterému doporučíme tvarový návrh, návrh rozložení nápisu a použitého typu písma s ohledem na texturu materiálu a dobrý pohledový vjem výsledné kompozice.

TERACOVÉ VÝROBKY

Jako například rámy všech profilů a velikostí ať už k použití ve hřbitovní architektuře, nebo architektuře stavební. Ponejvíce vyrábíme desky zákrytové Vzorky teracaurčené ke krytí hrobů. Své uplatnění teracové prvky naleznou i ve stavebnictví na zakrytí např. sloupků, říms, atik, parapetů, atd. Vyrábíme schody z masivního materiálu či pouze stupnice a podstupnice určené pro obklad. Shody a obklady schodů vyrábíme i pro schodiště točitá či schodiště s podestami. Umíme také vyrobit lité teraco a vymývanou dlažbu. Pojivo do teracových výrobků jsme schopni barvit dle požadavků na různé odstíny a používat různé frakce drtě s velkou barevnou škálou.

VÝROBKY Z KAMENE

Dále vyrábíme kamenné pulty, desky do kuchyní a kKoupelnová deskaoupelen, obklady krbů, obklady zdí - vše včetně dovozu a montáže. Na prvcích je možno dle přání zákazníka vyrobit různé zkosení hran, nebo vyrobit hrany zaoblené. Nedělá Pietní místo - Vrchlabínám problém vyrábět i prvky s rádiusy a zaobleními. Pro chvíle oddechu a dobrého jídla je možné u nás koupit či objednat pečící kameny. Pečící kameny vyrábíme i dle rozměrů dodaných zákazníkem (určené pro vsazení do rámů). Vždy je pouze potřeba počítat s fyzikálními vlastnostmi materiálů potažmo s pnutím které vzniká v materiálu při jeho ohřívání a ochlazování.

BETONOVÉ VÝROBKY

Zákazníkům nabízíme možnost objednat si u nás  betonoBetonové žlabyvé prvky rozměrů dle požadavků. Betonové prvky vyrábíme masivního i deskového charakteru. Vyrábíme též obrubníky záhonové a chodníkové délky 50 cm se zapuštěnými zámky, svodové žlaby šíře 30 a 40 cm, plotové patky, patky svislého dopravního značení, dělené poklopy na skruže průměru 120 cm.

 

K veškeré výrobě máme velmi osobní přístup s ohledem na kvalitu a dokonalé řemeslné zpracování.